מתי כדאי לי להשקיע על מצלמות אבטחה אמיתיות?

בשנים האחרונות, עלתה רמת האלימות בחברה בישראל באופן משמעותי. אחת הדרכים המשקפת את רמת האלימות העולה הינה עלייה משמעותית בכמות הפריצות לבתים ולמשרדים. ומכיוון שכך, עם השנים פותחו אמצעים טכנולוגיים שונים אשר מטרתם לסייע במניעת פריצות אלו. אחד מן האמצעים הללו הינו מצלמות אבטחה.

מצלמות אבטחה, בקצרה!

מצלמות אבטחה הינן מצלמות המוצבות בכניסה לבתים ולמשרדים בדרך כלל בפינות גבוהות על מנת לצלם שטח גדול יחסית. רוב מצלמות האבטחה הינן קטנות יחסית אך גלויות לעין. כמו כן, רוב מצלמות האבטחה מצלמות בשחור לבן 24 שעות ביממה והן משמשות כאמצעי הרתעה, אמצעי זיהוי, ואמצעי להפקת לקחים.

מצלמות אבטחה כאמצעי זיהוי

במידה ובוצע שוד או פריצה לבית או מוסד מסחרי כלשהוא, ניתן להיעזר במצלמות האבטחה על מנת לזהות את הפורצים ולהעביר את החומר לידי המשטרה. במקרים רבים ניתן לזהות את פניו של הפורץ במאגר האנשים בעלי העבר הפלילי אשר ברשות המשטרה, ובמקרים אחרים, ניתן לפרסם את פני הפורץ ולהמתין לזיהוי על ידי הציבור.

מצלמות אבטחה כאמצעי הפקת לקחים

לאחר שמתבצע שוד, פריצה או מעשה פלילי אחר אשר הוקלט במצלמות אבטחה, ניתן לעיין בחומר המוקלט, להסיק מסקנות ולהפיק לקחים על מנת למנוע מקרה נוסף בעתיד. כמו כן, במקרים מסוימים בהם המשטרה נעזרת בחומר המוקלט ומפיקה לקחים במגוון נושאים הקשורים לאבטחה במקום.

מצלמת אבטחה כאמצעי הרתעה

כאשר גנב מגיע למקום כלשהו בכוונה לבצע מעשה פלילי כגון פריצה הוא מבצע בדיקה האם מותקנות מצלמות אבטחה במקום או בסביבתו. במידה ואכן מותקנות מצלמות אבטחה, יתכן וינסה אותו פורץ לנטרל אותן או לחלופין ילבש בגד אשר יסתיר את זהותו. יחד עם זאת, רוב הסיכויים הינם שהוא פשוט יחליט שלא לבצע את זממו. כלומר מצלמות האבטחה תשמשנה כאמצעי הרתעה ותסייענה במניעת הפריצה מלכתחילה.

מהן מצלמות אבטחה דמה ?

מצלמת אבטחה דמה הינה מעין חפץ המעוצב באופן זהה למצלמת אבטחה. החפץ אינו מצלם כלל ועל כן משמש כאמצעי הרתעה בלבד. כאשר מתקינים מצלמות אבטחה פיקטיביות חשוב להקפיד על גימור גבוה, זאת כיוון שהפורצים הוותיקים יודעים להבחין בדקויות אשר בין מצלמות אבטחה אמתיות למצלמות אבטחה פיקטיביות. כמו כן, חשוב להדביק מדבקות באזור כי המקום מוגן במצלמות אבטחה. כך, הופכות מצלמות האבטחה הפיקטיביות לאמצעי הרתעה מושלם.

כיצד תדעו במה לבחור ?

  • תקציב- מצלמות אבטחה אמתיות הינן יקרות ויש לתחזק אותן באופן קבוע, דבר בעולה לא מעט כסף. מצלמות אבטחה פיקטיביות הינן זולות יותר ומדובר בהוצאה חד פעמית.
  • צורך- יש לשקול מהו הצורך המדויק שלכם. במידה ומדובר במשרד או בית בו נמצא כסף או רכוש רב, יתכן ועדיף לרכוש מצלמות אמתיות. במידה ומדובר בבניין הממוקם בסביבה אשר אין בה כמעט פריצות- יתכן ועדיף לרכוש מצלמות אבטחה פיקטיביות.

לסיכום, מצלמות אבטחה אמתיות ופיקטיביות מתאימות לצרכים שונים. שקלו היטב מהם הצרכים הללו מבחינתכם ובהתאם לכך בצעו את הרכישה.