הנוחות שבמערכות אינטרקום לעסק או לבית

היכרות עם סוגי מערכות אינטרקום

אפשר לראות אותו בכל בניין רב קומות, ובצדק גמור. אמצעי זה מאפשר בקרת כניסה, ומעניק את תחושת הביטחון לה היינו מצפים מה”מבצר” שלנו. ובכל זאת, לא רבים יודעים כי מערכות אינטרקום כוללות בתוכן אינספור יתרונות אחרים, חלקם לא טריוויאלים כלל וכלל. אנחנו נמנה כאן את המאפיינים העיקריים של המערכות החשובות האלה.

הסוגים השונים של מערכות אינטרקום

מטרתה של מערכת אינטרקום, אם כן, ברורה: היא מאפשרת תקשורת בין יושבי הבית לבין האדם שמאחורי הדלת או השער. בדרך זו, אנחנו יכולים לזהות בתוך שניות מיהו אותו אדם, ולפעול בהתאם. כול אינטרקום כולל בתוכו גם מערכת הנעילה, אשר תיפתח רק אשר תקבל אישור לכך. מעבר לכך שהאינטרקום הופך את החיים שלנו לפשוטים יותר, הוא גם תורם להרגשת הביטחון שלנו, זה ברור: איננו נדרשים לפתוח את הדלת לאנשים שאיננו יודעים מי הם.

יש לזכור כי קיים בשוק מגוון עצום של מערכות אינטרקום, כל אחת עם יתרונות ייחודיים משלה. עבור בתים פרטיים, ניתן למצוא פאנל או “טלפון” אינטרקום, אלחוטי או נייח, ואלה יאפשרו בקרה על דלת או שער הכניסה. אינטרקום לבית משותף פועל על אותם עקרונות, אלא שלרוב יתווסף אליהם גם קודן, אותו יכולים דיירי הבניין להקליד על מנת להיכנס מבעד לדלת הכניסה.

ומה בנוגע לתקשורת?

נקודה חשובה אחרת שראוי להדגיש היא שמערכות אינטרקום יכולות לשמש לא רק למיגון, כי אם לתקשורת- בין חדרי הבית השונים, או בין מדורים שונים בבית העסק, למשל. בכך ניתן למעשה לייעל פי כמה את שגרת היום יום, מבלי להקריב יותר מדי מהבחינה הכספית. זאת על רקע העובדה שדרך תקשורת זו נעשית ללא תשלום.

סוג אחר של תקשורת, בהקשר הזה, חשוב לא פחות: זהו אינטרקום לחדר תינוקות, המאפשר להורים להאזין למה שקורה בו, ולהזדעק לעזרת תינוקם בעת הצורך.

אינטרקום בחזית הטכנולוגיה

במרוצת השנים, חלו תמורות מהותיות בתחום זה. אחד הפיתוחים המשמעותיים הוא אינטרקום טלוויזיה, כלומר, אינטרקום אשר כולל בתוכו מסך. האחרון מקל מאד על זיהוי האנשים המעוניינים להיכנס לבית או למשרד, ובכך תורם למעשה לבטיחות של אנשיו. על אותו עיקרון, קיימות מערכות אינטרקום בהן הזיהוי נעשה על בסיס סריקת טביעת האצבע או תווי הפנים- אלה ישמשו בעיקר משרדים או מוסדות רגישים ביותר.

ראוי להדגיש כי השינויים הטכנולוגיים הפכו גם את השימוש באינטרקום לפשוט הרבה יותר. כיום, לא בהכרח נדרש לקום ולהגיע לפאנל האינטרקום שבדלת הכניסה על מנת לפתוח אותה. המעוניינים להקל על עצמם יכולים לבחור באחת המערכות המחברות את האינטרקום לרשת הטלפונים הביתית, או אפילו כאלה אשר מגיעות עם שלט רחוק זעיר.

קרא עוד על מערכות אינטרקום לבית או לעסק>>