מערכות אינטרקום לבית או לעסק | תנסו את זה

בעבר שימשו מערכות אינטרקום בעיקר כאמצעי פיקוח על כניסות לבתי עסק ובנייני מגורים רבי קומות, אך לאורך השנים צמח התחום והתרחב בזכות ההתפתחויות הטכנולוגיות והוזלת המחירים. על כן אינטרקום משמש בימינו עוד מגוון נרחב של צרכנים כגון בתים פרטיים, גני ילדים ומרפאות, ובנוסף לכך התרחב גם תפקידן לכדי אמצעי תקשורת פנימית בבתים ובעסקים. בהיותן של מערכות אלו חכמות וקלות לתפעול הן משפרות את איכות החיים, את ההתנהלות העסקית ואת רמת הבטיחות של המשתמש, ולכן מומלצות לכל בית ועסק בישראל.

מערכות אינטרקום – תפקוד והתקנה

תפקידן העיקרי של מערכות האינטרקום הוא לשמש כאמצעי בקרה, סינון ופיקוח בכניסה למרחבים עסקיים או פרטיים, אשר בעליהם מעוניינים או נדרשים להגביל את הבאים בתחומם. מערכות אלו מורכבות מפאנל חיצוני המחובר למתאם פנימי ולמערכת נעילה חשמלית בדלת הכניסה, אשר נפתחת רק כאשר היא מקבלת אישור לכך. יש לציין כי המערכות המסופקות כיום מתבססות על מגוון שיטות וטכנולוגיות זיהוי מתקדמות, וניתנות להתקנה כמערכת קווית או אלחוטית. מדובר במכשירים אסטטיים ומעוצבים אותם אפשר להציב ליד דלתות הבית, על שער או על גדר חיצונית, וכמו כן בין חדרים פנימיים בתוך הבית או העסק.

סוגי מערכות אינטרקום

ענף מערכות האינטרקום שינה את פניו פעמים רבות במהלך עשורים האחרונים וממשיך להתפתח בהתמדה, כך שכיום קיים בשוק מגוון גדול של מערכות אינטרקום המתאימות לכל מטרה ורמת אבטחה.

על סוגי המערכות המובילות והמבוקשות ביותר בתחום נמנות:

אינטרקום מצלמה- מערכת המשלבת אמצעי שמע ומצלמת וידאו, ומאפשרת זיהוי קולי וחזותי של האדם.
• אינטרקום מקודד- מאפשר כניסה למתחם רק לבעלי קוד סיסמא עדכני.
• אינטרקום ביומטרי – מזהה את הנכנסים למתחם על פי סריקה של טביעת אצבע או תווי הפנים.

בנוסף לכך, גם אפשרויות פתיחת האינטרקום התפתחו לאורך השנים, וכיום ניתן לענות ולפתוח את דלת הכניסה לא רק על ידי לחיצה על המכשיר, אלא דרך כל טלפון בבית או באמצעות שלט רחוק זעיר.

מערכת אינטרקום – למען הבטיחות ואיכות החיים

למרבה הצער, רמת הפשיעה בישראל רק הולכת וגואה, ובמצב עניינים זה הופכים אמצעי המיגון לכלי חיוני עבור דירות ובתים פרטיים, כמו גם לבעלי עסק המעוניינים לאשר כניסה רק לבעלי הרשאה. הבשורה הטובה היא שמערכת האינטרקום מהווה שומר סף מצוין, בהיותה מאפשרת זיהוי של המבקשים להיכנס למתחם מכל חדר או אולם, ובתוך כך מתן מענה באמצעות מכשיר הטלפון ללא צורך לגשת לדלת הכניסה. בנוסף, בימינו משמשות מערכות אינטרקום גם כאמצעי לתקשורת פנימית בבית או בעסקים, ומאפשרות שיחה עם הנמצאים בחדרים אחרים מבלי לחדול מהעיסוקים וללא עלויות שימוש. עם זאת, בשל חשיבותה הרבה בתחומי מיגון ובהקניית תקשורת מיטבית, חשוב לרכוש מערכת אינטרקום ולהתקינה רק אצל בעלי מקצוע מנוסים ואמינים, המספקים אחריות מלאה על עבודתם.
.

קרא על מצלמות אבטחה>>>