התחכום של הפורצים נגד מערכות אבטחה!

ככל שהעולם מתקדם והזמן עובר שיטות הפשיעה נהיות מתוחכמות יותר ויותר ועולם האבטחה צריך להתאים את עצמו בכל פעם למצב החדש. בכל פעם מתקדמים עם מצלמת אבטחה מתקדמת יותר ומתוחכמת יותר מקודמתה אך בצד השני ישנם אנשים שעמלים על אפשרויות העקיפה של מצלמה כזו או ציוד כזה. בעבר, שכירת או קניית ציוד אשר ישמש לאבטחת העסק כלשהו או אפילו בית כלשהו היה נחלתם של בעלי הממון, אך כיום השגת ציוד כזה אפשרית גם ללא הוצאה כספית גדולה. כיום, גם הדרישות של חברות האבטחה רק הולכות ומחמירות וגם מי שלא רוצה לשים ציוד כזה אך רוצה להיות מאובטח יהיה חייב למגן את הבית או העסק שלו.

ציוד אבטחה באופן כללי נחלק לשני סוגים. סוג אחד הוא הסוג הפאסיבי, סוג זה הוא בעיקר המצלמות אשר מתעדות מה קורה באזור המאובטח בכל זמן.  את מה שמתועד במצלמות ניתן לראות לאחר מעשה, לדוגמה אם בוצעה פריצה בלילה ניתן בבוקר להעביר את הקלטות למשטרה שינסו לזהות  מיהו הפורץ, או בזמן מעשה כמו במקומות שישנו מעקב אחרי המצלמות המפוזרות בכל זמן נתון לדוגמה בעיר העתיקה בירושלים. ישנן גם מצלמות המוצבות רק בשביל ההרתעה וללא קלטות או יכולת לצלם. הסוג השני הוא הסוג האקטיבי כדוגמת האזעקות למיניהן, האזעקות אמורות לעשות רעש רב בזמן אמת ועל ידי כך להבריח את העבריין ממקום הפשע. חלק מהאזעקות הללו אף מחוברות למוקד אבטחה וכך מתריעות בזמן אמת ומקפיצות את הסיירים.

מה התועלת בציוד עבר לאבטחה עצמה?

מצלמות אבטחה ומערכות אזעקה – בראש ובראשונה הומצא ופותח בכדי להגן עלינו ועל רכושינו, ובכדי להרתיע פושעים. בנוסף, ציוד כזה תורם גם לשקט הנפשי שלנו. לדוגמה, אם אנחנו נוסעים לחופשה למספר ימים ומשאירים את הבית ללא אף שמירה, אם לא היה לנו בבית ציוד שיגן עליו היינו נהנים פחות מהחופשה ומחשבותינו היו מידי פעם מופנות לבית שהשארנו. דוגמה נוספת, אם אנחנו משאירים מטפלת בבית שתטפל בילד שלנו אנו יכולים מידי פעם לעקוב במצלמות ולראות מה קורה. כך נהיה עם שקט נפשי גדול יותר.

קרא עוד על שימור הנכסים שלך בשבע עיניים>>